Strona główna » Ruszyły zdjęcia do trzeciej części „Psów”

Ruszyły zdjęcia do trzeciej części „Psów”

przez Redakcja
psyczęśćtrzy

W Warszawie trwają zdjęcia do trzeciej części „Psów” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Na ekranie zobaczymy ponownie Bogusława Lindę oraz Cezarego Pazurę, który podzielił się informacją o zdjęciach na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube.

Za kontynuację kultowej dylogii lat 90. odpowiada oczywiście jej twórca Władysław Pasikowski. Zrealizowane przez niego w 1992 roku „Psy” pokazały brutalny i cyniczny świat milicji i służb bezpieczeństwa stojących w obliczu transformacji. Film stał się pierwszym komercyjnym przebojem kina III RP, zdobył pięć nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (w tym za reżyserię oraz za główną rolę męską), a dziś ma status kultowego. To wszystko zdecydowało o nakręceniu trzy lata później filmowej kontynuacji. której osią był nielegalny handel bronią z dawnego ZSRR sprzedawaną stronom konfliktu w byłej Jugosławii. I choć ponownie udało się osiągnąć komercyjny sukces, Pasikowski pożegnał się z bohaterami „Psów”. Dopiero po ćwierćwieczu udało się namówić go na powrót do ich historii.

Scenariusz filmu trzymany jest w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że akcja filmu toczyć się ma współcześnie, po wyjściu Franza Maurera z więzienia, na które skazany został po wydarzeniach znanych z „Psów 2. Ostatnia krew”.

Spośród bohaterów znanych z poprzednich części na ekranie zobaczymy m.in. odtwarzającego Maurera Bogusława Lindę, Cezarego Pazurę czyli filmowego Waldemara Morawca ps. Nowy oraz Wolfa czyli Artura Żmijewskiego.

Najnowsza odsłona serii nosić ma tytuł „Psy III. Canis Majoris„, a producentem filmu jest Wonder Studio Sp. z o.o.  założona przez Klaudiusza Frydrycha, producenta związanego dotąd ze Scorpio Studio, w którym powstały m.in. ostatnie filmy Pasikowskiego – „Jack Strong” i „Kurier”.

Polecane wpisy:

Skomentuj