Strona główna » Dawid Ogrodnik jako Zdzisław Najmrodzki

Dawid Ogrodnik jako Zdzisław Najmrodzki

przez Redakcja
dawid ogrodnik

Dawid Ogrodnik wcieli się w postać słynnego polskiego króla ucieczek Zdzisława Najmrodzkiego. Zdjęcia do filmu „Najmro” wystartują 9 maja w Krakowie.

„Najmro” będzie wysokobudżetowym filmem akcji, opartym na prawdziwej historii Zdzisława Najmrodzkiego, najsłynniejszego zbiega czasów PRL, który w latach 70. i 80. aż 29 razy uciekał z więzień oraz aresztów i wymykał się policyjnym pościgom, stając się legendą za życia. Jak zapowiadają twórcy ta historia to przede wszystkim jednak opowieść o pragnieniu intensywnej miłości i nieograniczonej wolności.

„Najmro” będzie pełnometrażowym debiutem absolwenta Wajda School Mateusza Rakowicza, współreżysera obrazu „Stacja Warszawa”, autora krótkometrażówki „Romantik”, a także twórcy teledysków m.i.n. Ani Dąbrowskiej, Natalii Sikory czy Pezeta.

Obraz zapowiadany jest jako film sensacyjny z elementami kina biograficznego, ujęty w konwencji ballady łotrzykowskiej. Scenariusz reżyser napisał wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim („Czerwony Pająk”, serial „Król”). W obsadzie znaleźli się również Jakub Gierszał („Najlepszy”), Robert Więckiewicz („Kler”), Rafał Zawierucha („Dawno temu w… Hollywood”) oraz debiutująca na dużym ekranie Masza Wągrocka (seriale „Diagnoza”, „Król”).

Za zdjęcia do filmu odpowiada Jacek Podgórski. Pierwszy klaps na planie padnie 9 maja. Ostatni 30 czerwca. W sumie 35 dni zdjęciowych zaplanowano Krakowie, Zabrzu i Warszawie. Producentem „Najmro” jest TFP Sp. z o.o. Koproducenci to Telewizja Polsat Sp. Z o. o. oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy.

Budżet filmu szacowany jest na 8 mln złotych. Produkcję kwotą 2 mln pln wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Film na ekrany polskich kin wprowadzi Mówi Serwis. Planowana data premiery to październik 2020.

Polecane wpisy:

Skomentuj