Strona główna » Zwiastun obyczajowej komedii „Kamper”

Zwiastun obyczajowej komedii „Kamper”

przez Redakcja

Marta Nieradkiewicz, Piotr Żurawski, Jacek Braciak oraz Justyna Suwała w swoim drugim w karierze filmie, po głośnym „Body/Ciało”, to obsada obyczajowej komedii „Kamper” Łukasza Grzegorzka, którą na ekranach kin zobaczymy w połowie maja.

Mania i Kamper. Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu robią razem czy osobno. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z ognistą nauczycielką hiszpańskiego.

W parę zagubionych we współczesnym świecie trzydziestolatków wcielili się nagrodzona Złotymi Lwami Marta Nieradkiewicz („Płynące wieżowce”, „Zjednoczone Stany Miłości”, serial „Pakt”) oraz Piotr Żurawski („Kebab i Horoskop”, „Karbala”, serial „Bodo”). Na ekranie towarzyszą im m.in. Jacek Braciak („Drogówka”, „Róża”, „Edi”) i Justyna Suwała w swoim drugim – po debiutanckiej i obsypanej nagrodami głównej roli u Małgośki Szumowskiej – pełnometrażowym filmie.

Jak twierdzą twórcy „Kamper” to szczery i bezkompromisowy film o trzydziestolatkach zrealizowany przez trzydziestolatków. Debiut Łukasza Grzegorzka to wzruszająca i pełna humoru opowieść o miłości i lęku przed dorosłością, a jednocześnie wciągająca historia o budowaniu poczucia bezpieczeństwa i nagłym traceniu gruntu pod nogami. Twórcy „Kampera” stawiają pytania kluczowe dla pokolenia, które nie boi się przyznać, że ma wszystko i nie wie, co z tym zrobić.

Na ścieżce dźwiękowej filmu znalazły się m.in. utwory takich artystów, jak: Czarny / HIFI, DJ Shadow, The Arcs, Eric Shoves Them In His Pockets, LA YEGROS, Zbigniew Wodecki i Maanam.

Film pojawi się na ekranach kin 13 maja.

Polecane wpisy:

Skomentuj