Strona główna » „Pakt 2” od twórcy „Jesteś Bogiem”

„Pakt 2” od twórcy „Jesteś Bogiem”

przez Redakcja
pakt 2

Współtwórca „Jesteś Bogiem” i serialu „Krew z krwi” Leszek Dawid zasiądzie na fotelu reżysera drugiej odsłony serialu HBO „Pakt”. Akcja „Paktu 2” toczyć ma się na Śląsku, a łącznikiem z pierwszą serią będzie postać dziennikarza śledczego Piotra Grodeckiego. Rozpoczęcie zdjęć zaplanowano na wiosnę.

Wyreżyserowany przez Marka Lechkiego pierwszy sezon „Paktu” stanowił adaptację norweskiego serialu „Układ” w reżyserii Cecilie A. Mosli. Opowiadał on losy dziennikarza śledczego Piotra Grodeckiego, który po ujawnieniu dużej afery finansowej przekonuje się, że była ona zaledwie częścią czegoś większego, a sprawa ta wiąże się bezpośrednio z przeszłością jego rodziny.

W postać głównego bohatera „Paktu” wcielił się Marcin Dorociński, którego zobaczymy także w drugiej odsłonie serii. W warstwie realizacyjnej serial przyrównywano do popularnej amerykańskiej produkcji HBO „True Detective”. Premierowe odcinki serialu ”Pakt” na antenie HBO oglądało średnio 124,2 tys. widzów. Ale seria cieszyła się dużo większym zainteresowaniem. Udostępniony przez stację nieodpłatnie premierowy odcinek, tylko na serwisie, YouTube obejrzało ponad 480 tys. osób.

Według nieoficjalnych informacji druga odsłona „Paktu” ma być jeszcze bardziej mroczna niż pierwsza. Scenariusz inspirowany jest aferami polityczno-gospodarczymi ostatnich lat i, w przeciwieństwie do pierwszej serii, nie tworzono go już w oparciu o norweski pierwowzór. „Pakt 2” klimatem przypominać ma inny amerykański przebój – „House of Cards”.

Polecane wpisy:

Skomentuj