Strona główna » Tworcy procederu ekranizuja Krime Story

Tworcy procederu ekranizuja Krime Story

przez Redakcja
krimestory lovestory

W Olsztynie trwają zdjęcia do filmu „Krime Story” opartego na powieści rapera Marcina „Kali” Gutkowskiego. Za jego realizację odpowiadają bracia Węgrzyn, których hip-hopowa produkcja „Proceder” zaprezentowana zostanie w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdyni.

Marcin „Kali” Gutkowski to w środowisku polskiego hip-hopu postać ciesząca się ogromną estymą. Autor bestselerowych płyt „50/50”, „Gy Zgaśnie Słońce” czy „Sentymentalnie” w 2016 roku zadebiutował jako prozaik kryminalną powieścią „Krime Story”, w której sportretował Katowice i jego mieszkańców naświetlając ciemną stronę miejskiej egzystencji. Tytułowy bohater jest szczery do bólu i nieuchronnie zmierza ku przepaści i zatraceniu. Wydaniu książki towarzyszył concept-album z piosenkami powiązanymi z kolejnymi rozdziałami powieści.

W sierpniu ruszyły zdjęcia do jej ekranizacji. Odpowiadają za nie Michał Węgrzyn (reżyseria) i Wojciech Węgrzyn (zdjęcia), twórcy filmu „Wściekłość” oraz, czekającego na premierę, „Procederu” będącego historią rapera Tomasza Chady.

W roli tytułowej w „Krime Story” zobaczymy Cezarego Łukaszewicza, któremu popularność przyniosły kryminalne seriale „Paradoks” w reżyserii Grega Zglińskiego i Borysa Lankosza, „Belfer” Łukasza Palkowskiego i „Kruk. Szepty słychać po zmroku” Macieja Pieprzycy.

W obsadzie filmu znaleźli się także m.in. Gabriela Muskała, Misiek Koterski, Cezary Żak, Małgorzata Kożuchowska, Krzysztof Kowalewski, Wiktoria Gąsiewska, Agnieszka Więdłocha, Natalia Lesz oraz znany warszawski raper Vienio.

Zdjęcia do „Krime Story” realizowane są w Warszawie oraz w Olsztynie.

Polecane wpisy:

Skomentuj