Strona główna » Ruszyły zdjęcia do „Króla Dopalaczy”

Ruszyły zdjęcia do „Króla Dopalaczy”

przez Redakcja
król dopalaczy

Padł pierwszy klaps na planie sensacyjnego thrillera psychologicznego „Król Dopalaczy„. Inspirowanym prawdziwą historią obraz opowie o spektakularnej karierze założyciela imperium “legalnych narkotyków” oraz jego widowiskowym upadku. W tytułową rolę wciela się Tomasz Włosok.

„Król Dopalaczy” to debiutancki obraz Pata Howla – utalentowanego absolwenta Reżyserii Filmowej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA), psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS oraz programów Script i Studio Prób w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jego filmy „Go Fish!” (2016) oraz „Off the hook / Tamtej nocy” (2018) były pokazywane na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. na Festiwalu w Cannes, oraz zdobyły liczne nagrody, m.in. I Nagroda na Open Eyes Film Festival, Niemcy (2018), I Nagroda na Ann Arbor Polish Film Festival USA (2018), Nagroda Publiczności na Festival Alcine, Hiszpania (2018), Nagroda Publiczności na European Short Film festival of Nice (2018), czy Nagroda Publiczności na Festiwalu Filmowym Nowe kino – Nowy Sącz (2018). Pat Howl pracował także jako reżyser II ekipy przy filmie „Broad Peak” Leszka Dawida oraz przy serialu Netflixa „W głębi lasu” w reż. Leszka Dawida i Bartka Konopki.

Jak zapowiadają producenci „film nie jest landrynkową laurką wystawioną głównemu bohaterowi. To bardziej studium psychologiczne postaci oraz otoczenia społeczno-prawnego”.

Dla mnie to przede wszystkim opowieść o tym, jak nasz system wartości adaptuje się do zmieniających się okoliczności, a granice moralne przesuwają tam, gdzie przebiegają granice prawa. Gdy prawo nie jest moralne i jeśli nie podlega właściwej interpretacji, staje się bronią w rękach silniejszych i narzędziem represji wobec słabszych. To właśnie wynaturzenie systemu często doprowadza ludzi do sytuacji, w których są zmuszeni działać na pograniczu lub nawet poza prawem – mówił reżyser w rozmowie z miesięcznikiem KINO.

W obsadzie „Króla Dopalaczy” znaleźli się również Weronika Rosati, Łukasz Simlat oraz Adam Wietrzyński. Muzykę do filmu skomponuje Hania Rani.

Za produkcję filmu odpowiada producentka i współscenarzystka filmu Katarzyna Samson. Premierę „Króla Dopalaczy” zaplanowano na 2022 rok.

Polecane wpisy:

Skomentuj