Strona główna » Kot, Dorociński, Seweryn i Mecwaldowski jako „Niebezpieczni dżentelmeni”

Kot, Dorociński, Seweryn i Mecwaldowski jako „Niebezpieczni dżentelmeni”

przez Redakcja
dorocinski

W Zakopanym trwają zdjęcia do sensacyjnej komedii „Niebezpieczni dżentelmeni”, w której na ekranie spotkają się Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski. Aktorzy wcielą się w artystyczne, naukowe i… celebryckie osobowości początku XX wieku. 

Tadeusz Boy-Żeleński (Tomasz Kot), Witkacy (Marcin Dorociński), Joseph Conrad (Andrzej Seweryn) i Bronisław Malinowski (Wojciech Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…

Komedię „Niebezpieczni dżentelmeni”, będącą pełnometrażowym debiutem nagradzanego za krótkometrażowy „Atlas” Macieja Kawalskiego, produkuje Agnieszka Dziedzic – Koi Studio („Tarapaty”) we współpracy z Leszkiem Bodzakiem i Anetą Hickinbotham – Aurum Film („Boże Ciało”). Zdjęcia do filmu potrwają do końca czerwca 2021. Premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2022 roku. Film na ekrany wprowadzi Kino Świat.

Polecane wpisy:

Skomentuj