Anna Kazejak kręci na Borholmie

Nad Bałtykiem trwają zdjęcia do filmu „Fucking Bornholm” w reżyserii Anny Kazejak. Historia znana już z serialu audio zrealizowanego przez reżyserkę i współautora scenariusza Filipa Kasperaszka dla platformy EmpikGo teraz zyska nowe, filmowe oblicze.

„Fucking Bornholm” to rozgrywająca się podczas kilkudniowej majówki historia Mai i Huberta oraz ich przyjaciela Dawida i jego nowej dziewczyny. Poruszająca opowieść o kryzysie w związku i nieustającej potrzebie miłości osadzona w skandynawskich plenerach wyspy Bornholm. –Ta historia zrodziła się z wielkiej, szczerej potrzeby opowiedzenia o nas – czterdziestolatkach. Tak , jak i w poprzednich moich filmach – rodzina, a w zasadzie jej kryzys, jest dla mnie punktem wyjścia do szerszej analizy trendów rozwoju naszego społeczeństwa i dotknięcia naszego rodzimego tabu, jakim jest seks – mówiła kilka miesięcy temu Anna Kazejak w rozmowie z miesięcznikiem KINO.

Zrealizowany początkowo w formie serialu audio „Fucking Borholm” miał premierę na platformie EmpikGo wiosną 2020 roku i przez wiele miesięcy utrzymywał się na pierwszym miejscu listy najczęściej odtwarzanych słuchowisk serwisu. Kręcony na podstawie tego samego scenariusza film będzie trzecim pełnym metrażem w dorobku reżyserki – po „Skrzydlatych świniach” i „Obietnicy”. Producentem „Fucking Bornholm” jest Friends With Benefits Studio.

Leave a Reply