John Malkovich w nowym filmie producentów „Twojego Vincenta”

Blisko 26 mln złotych kosztować ma polsko-brytyjsko-francusko-beligjsko-niemiecki obraz „Winterreise” w reżyserii Alex Helfrecht. Produkcję z udziałem BreakThru Films, w której zobaczymy m.in. Johna Malkovicha, wsparł właśnie Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Winterreise” to adaptacja cyklu pieśni „Podróż zimowa” napisanego przez Franza Schuberta do poezji Wilhelma Müllera w 1827 roku. Cykl opowiada o pełnej emocji wyprawie młodego poety, zranionego i odrzuconego przez ukochaną kobietę, który przemierza ścięte mrozem pustkowia w poszukiwaniu ukojenia lub śmierci.

Według zapowiedzi producentów film płynnie łączyć ma żywych aktorów z ręczną oraz komputerową animacją. W obsadzie znaleźli się m.in. John Malkovich („Niebezpieczne związki”), Martina Gedeck („Życie na podsłuchu”) i Charles Berling („Elle”).

„Winterreise” to wspólna produkcja brytyjskiej firmy Oiffy, polsko-brytyjskiej BreakThru Films oraz niemieckiego Pandora Filmproduktion. Szacowany budżet filmu to, w przeliczeniu na złotówki, około 25,5 mln złotych. W ramach sesji 1/2021 Polski Instytut Sztuki Filmowej wsparł koprodukcję kwotą 1,5 mln pln.

Leave a Reply