Strona główna » Detektyw Bruno

Detektyw Bruno

przez Redakcja

Piotr Głowacki jako Detektyw Bruno

Ruszyły zdjęcia do familijnej komedii „Detektyw Bruno„, którą reżyserują Mariusz Palej i Magdalena Nieć. W roli tytułowej zobaczymy Piotra Głowackiego, a towarzyszyć mu będą m.in. Iwo Rajski oraz Karolina Gruszka.

„Detektyw Bruno” to opowieść o 8-letni Oskarze, który od kilku miesięcy mieszka w rodzinnym domu dziecka. Chłopiec jest wielkim fanem tytułowego serialowego bohatera, który od kilku lat gości na antenie telewizji. Przed wypadkiem rodziców, oglądanie serialu było ich wspólnym rytuałem. Co roku z okazji urodzin rodzice organizowali Oskarowi detektywistyczne poszukiwanie prezentu. Gdy ich zabrakło, jedynym sposobem dla chłopca na kontynuowanie tradycji staje się wynajęcie Detektywa Bruno. Zdeterminowany chłopiec dociera do Bruna – aktora, który właśnie przeżywa poważny kryzys wizerunkowy. Nawet nie przypuszcza, jak bardzo spotkanie z rezolutnym chłopcem zmieni jego życie. Autorami scenariusza, który otrzymał drugą nagrodą Script Wars oraz znalazł się w finale konkursu Script Pro 2019 i zdobył wyróżnienie honorowe, są Marcin Ciastoń i Ewa Rozenbajgier.

Na reżyserskim fotelu zasiadł tandem Mariusz Palej, Magdalena Nieć mający na koncie familijne przeboje „Za niebieskimi drzwiami” i „Czarny młyn”. Za zdjęcia odpowiada Wojciech Węgrzyn („Proceder”, „Gierek”, „Czarny młyn”). Autorką scenografii jest Katarzyna Filimoniuk („Jak najdalej stąd”, „Ciemno prawie noc”), a kostiumów Dzvinka Kukul („Czarny młyn”).

Producentką filmu jest Joanna Szymańska (Shipsboy), a film otrzymał wsparcie finansowe od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Koproducentami filmu są Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Aeroplan Studios oraz Wojciech Stuchlik Film Production. Polskim dystrybutorem filmu jest firma Monolith.

Polecane wpisy:

Skomentuj