Olga Bołądź w zwiastunie „Wolki”

Producenci zrealizowanego częściowo na Islandii obrazu „Wolka” zaprezentowali pierwszy zwiastun filmu. W wyreżyserowanym przez absolwenta Szkoły Filmowej w Łodzi Arniego Asgeirssona dramacie główne role grają Olga Bołądź oraz Eryk Lubos, Anna Moskal, Jan Cięciara i Marianna Zydek.

„Wolka” to historia Anny (Olga Bołądź), która po kilkuletniej odsiadce opuszcza więzienne mury. Jej nadrzędnym celem jest odnalezienie Doroty, z którą ma rachunki do wyrównania. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą o co toczy się gra. Jak długo potrwa ta sielanka? Jakie mroczne tajemnice kryje w sobie nasza bohaterka i jaki jest prawdziwy cel wizyty?

Scenariusz „Wolki” reżyser napisał wspólnie z Michałem Godzicem – współscenarzystą m.in. filmów „Obce niebo” i „Legiony” Dariusza Gajewskiego oraz seriali „Szadź”, „Pułapka” i „Na noże”.

„Wolka” to wspólny projekt islandzkiej Saga Film i polskiej firmy FilmProdukcja. Za zdjęcia odpowiadał Marek Rajca. Dystrybutorem obrazu jest Monolith Films, a jego premierę zapowiedziano na kwiecień br.

Leave a Reply