Agata Buzek gwiazdą nowego filmu Łukasza Grzegorzka

Agata Buzek zagra główną rolę w nowym filmie Łukasza Grzegorzka „Tak ma być„. Bohaterką jest współczesna kobieta, która próbuje pogodzić ze sobą różne światy: rodzinny, zawodowy oraz osobisty. To również historia mężczyzny, który stara się dotrzymać jej kroku. Początek zdjęć w sierpniu.

Do roli Joanny „Jo” Lisieckiej” Agata Buzek przeszła wizerunkową metamorfozę:

– Pracuję nad tym, żeby Jo była kobietą na tyle wielowymiarową, by nie dało się jej opisać w dwóch zdaniach. I tak wykorzystałam dany mi limit dwóch zdań na wypowiedź – mówi aktorka.

– Robię ten film, by odpowiedzieć na pytania, czym jest dla mnie rodzina, miłość i niespełnienie – dodaje z kolei reżyser i scenarzysta Łukasz Grzegorzek, dla którego będzie to druga okazja do współpracy z Agatą Buzek. Wcześniej spotkali się na planie „Córki trenera”, gdzie aktorka wcieliła się w drugoplanową postać kobiety romansującej z odgrywającym rolę ojca-trenera Jackiem Braciakiem.

Za kamerą „Tak ma być” stanie Weronika Bilska, z którą Łukasz Grzegorzek współpracował przy obu swoich wcześniejszych filmach. Obraz pod marką Koskino wyprodukuje Natalia Grzegorzek.  Budżet filmu zaplanowano na 4,2 mln złotych. Produkcję kwotą 1,5 mln wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej.

fot. Weronika Kosińska

Leave a Reply