„Wiedźmin”. Ruszyły prace nad drugim sezonem serialu

Choć premiera serialu „Wiedźmin” dopiero 20 grudnia, Netflix poinformował, że ruszyły już prace nad drugim sezonem adaptacji powieściowego cyklu Andrzeja Sapkowskiego. Najbardziej oczekiwane serialowe wydarzenie 2019 roku będzie mieć więc swoją kontynuację.

Informacja Netflixa nie jest specjalnie zaskakująca. Nie tak dawno bowiem Lauren S. Hissrich – wiodąca scenarzystka „Wiedźmina” – zdradziła w jednym z wywiadów, że rozplanowała perypetie bohaterów serii na 7 sezonów i tylko od przyjęcia przez fanów i szefów platformy Netflix zależy, czy Geralt z Rivii zagości w domach serialomaniaków na lata.

Teraz wiadomo już, że Henry’ego Cavilla w roli Białego Wilka podziwiać będziemy minimum przez dwa sezony. Pierwszy pojawi się na platformie Netflix 20 grudnia i będzie liczyć 8 odcinków. Serię wyreżyserowali Alik Sacharow („House of Cards”, „Gra o tron”), Alex Garcia Lopez („Marvel: Luke Cage”, „Utopia”) i Charlotte Brändström („Outlander”).

Producentami wykonawczymi serialu są Tomek Bagiński i Jarosław Sawko z studia kreatywnego Platige Image oraz Sean Daniel i Jason Brown z Sean Daniel Company. 

 

Leave a Reply