Aleksandra Popławska w nowym serialu kryminalnym TVN

W Opolu ruszyły zdjęcia do serialu „Szadź” – nowej kryminalnej produkcji TVN opartej na powieści Igora Brejdyganta. W głównej roli – komisarz Agnieszki Polkowskiej – zobaczymy Aleksandrę Popławską.

Telewizja TVN rozsmakowała się w realizacji seriali kryminalnych. Po dwóch sezonach „Chyłki” z Magdaleną Cielecką oraz „Pułapki” z Agatą Kuleszą, widzowie stacji zmierzą się z kolejną intrygą – tym razem wywiedzioną z kart powieści Igora Brejdyganta „Szadź”. To historia błyskotliwej komisarz policji Agnieszki Polkowskiej, która musi zmierzyć się z mordującym młode kobiety psychopatą, któremu zadawanie bólu i zabijanie sprawie niezwykłą przyjemność.

Odtwarzającą główną rolę Aleksandrę Popławską widzowie znają doskonale z serialu „Wataha”, gdzie wcieliła się w prokurator Igę Dobosz, a także serii „Miasto skarbów”, dwóch części „Kobiet mafii” Patryka Vegi oraz filmu „Uderdog” Macieja Kawulskiego.

Igor Brejdygant ma na swoim koncie m.in. scenariusze filmów „Palimpsest” Konrada Niewolskiego, „Prosta historia o morderstwie”  Arkadiusza Jakubika oraz do seriali: „Paradoks”, „Zbrodnia” i „Belle Epoque”. Był również wiodącym scenarzystą serialu „Ultraviolet”.

Główne zdjęcia do serialu „Szadź” zrealizowane zostaną w Opolu. Władze miasta wsparły produkcję kwotę 370 tys. złotych. „Szadź” liczyć będzie siedem 45-minutowych odcinków. Premierę serialu zapowiedziano na wiosnę przyszłego roku na platformie player.pl. Jesienią 2020 zaś trafi do ramówki telewizyjnej.

fot. Aleksandra Popławska w serialu „Wataha”/materiały prasowe HBO

Leave a Reply