Piotr Chrzan portretuje „Jedyny gatunek w rodzaju człowieka”

Trwają prace na planie komedii Piotra Chrzana „Jedyny gatunek w rodzaju człowieka”. W tej kameralnej opowieści o słabościach i patologiach dzisiejszej klasy średniej w głównych rolach zobaczymy Jowitę Budnik („Plac Zbawiciela”, „Kto napisze naszą historię”), Ewę Skibińską („Matka Teresa od kotów”), Marka Kalitę („Zaćma”, serial „Wataha”) i Cezarego Kosińskiego („Demon”, „Jestem mordercą”).

O pracy nad filmem poinformowała na swoim profilu Jowita Budnik, która specjalnie do tej roli przefarbowała się na blond.

„Jedyny gatunek w rodzaju człowieka” to historia przypominająca głośny dramat Jasminy Rezy „Bóg mordu”. Opowieść o dwóch parach małżeńskich, które spotykają się w domku letniskowym celem omówienia planowanego wesela ich dzieci. Początkowo spotkanie w miłej, zgodnej atmosferze. Jednak nagromadzenie drobnych na pozór zdarzeń zamienia beztroską sielankę w dramat. Na jaw wychodzą  traumy i skrzętnie skrywane cechy charakteru poszczególnych bohaterów.

Film na podstawie własnej sztuki teatralnej reżyseruje Piotr Chrzan, twórca nagradzanego obrazu „Klezmer” wyróżnionego m.in. Nagrodą za scenariusz na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film 2015.

 

Leave a Reply