„Inni ludzie” Doroty Masłowskiej trafią na ekran

Warner Bros. Pictures i Madants wyprodukują adaptację „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej. Wydaną w ubiegłym roku powieść przeniesie na ekran debiutantka Aleksandra Terpińska.

„Inni ludzie” to dynamiczna i hipnotyzująca historia o miłości i jej braku.  Akcja rozgrywa się w dzisiejszej Warszawie, a towarzyszy jej pulsujący beat hip-hopu. Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego.  Ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, żyjącą w luksusie. On ma 32 lata i wciąż mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hip-hopowca i łapiąc przypadkowe fuchy. Ich relacja pozornie jest bez znaczenia. Jednak to dzięki niej zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół. To romans w czasach rozpadu więzi międzyludzkich, dożywotnich kredytów we frankach, diet pudełkowych, taniego wina i ciągłego szumów mediów społecznościowych.

Film wyreżyseruje Aleksandra Terpińska, której krótkometrażowy obraz „Najpiękniejsze fajerwerki ever” otrzymał Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 roku. „Inni ludzie” to jej debiut fabularny. Za kamerą stanie współpracujący z nią od dawna operator Bartosz Bieniek („Droga Aszera”, „Zenek”).

Obydwoje już od jakiegoś czasu współpracują z Dorotą Masłowską, czego efektem był ubiegłoroczny filmowy zwiastun towarzyszący premierze książki „Inni ludzie”:

„Inni ludzie” są obecnie w fazie kompletowania obsady. Zdjęcia do filmu rozpoczną się pod koniec bieżącego roku.

Producentkami „Innych ludzi” są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek, tworzące międzynarodową firmę Madants. Śmieja-Rostworowska pracowała przy „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego i „Obywatelu Jonesie” Agnieszki Holland. W 2018, firma współprodukowała „High Life” Claire Denis z Robertem Pattinsonem i Juliette Binoche.

Premiera kinowa produkcji jest obecnie zaplanowana na rok 2020. Koproducentem filmu jest także francuska firma Alcatraz („High Life”, „Sieranevada”, „Życie Adeli”). „Inni ludzie” otrzymali dotacje Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego. Za dystrybucję kinową odpowiada Warner Bros. Entertainment Polska.

Leave a Reply