Ruszyły zdjęcia do serialu „Osiecka”

Padł pierwszy klaps na planie biograficznego serialu TVP o Agnieszce Osieckiej. Za jego reżyserię odpowiadają Michał Rosa i Robert Gliński, zaś w tytułowej roli zobaczymy Magdalenę Popławską i Elizę Rycembel.

Zmarła w 1997 roku Agnieszka Osiecka to jedna z najważniejszych postaci polskiej kultury drugiej połowy XX wieku. Poetka, prozaik, twórczyni spektakli teatralnych i telewizyjnych, ale przede wszystkim autorka ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, które śpiewali m.in. Kalina Jędrusik, Maryla Rodowicz, Magda Umer, Seweryn Krajewski, Anna Szałapak czy zespół Skaldowie. Jej zawodowa aktywność szła w parze z bogatym, wypełnionym licznymi przygodami i romansami, życiem osobistym.

Na ekranie jej postać w różnych okresach życia odtworzą Eliza Rycembel („Nina”, serial „1983”) oraz Magdalena Popławska („Atak paniki”, „53 wojny”). Za reżyserię serialu odpowiadają Michał Rosa („Piłsudski”) oraz Robert Gliński („Kamienie na szaniec”). Autorem zdjęć jest Adam Bajerski („Imagine”, „Sztuczki”).

Pierwszy klaps na planie serialu „Osiecka” padł na początku lipca. Zdjęcia realizowane będą m.in. w Warszawie i w Łodzi. Premiera planowana jest na jesień 2020.

Fot. Magdalena Popławska w filmie „53 wojny”/mat.prasowe.

Leave a Reply