„Wiedźmin”. Jest zwiastun serialu Netflixa

Na ten dzień czekali wszyscy fani prozy Andrzeja Sapkowskiego. To sieci trafił pierwszy teaser serialu „The Witcher„. Produkowana przez Netflix seria ma mieć swoją premierę w czwartym kwartale br.

Oparty na bestsellerowej serii powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego serial to historia Geralta z Rivii, samotnego łowcy potworów starającego się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Za scenariusz odpowiadała Lauren Schmidt Hissrich. W obsadzie znaleźli się Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Chalotra (Yennefer) i Freya Allan (Ciri).

 

W serialu zostaną przedstawione historie z dwóch tomów opowiadań: „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”. Reżyserami ośmioodcinkowej serii są Alik Sacharow („House of Cards”, „Gra o tron”), Alex Garcia Lopez („Marvel: Luke Cage”, „Utopia”) i Charlotte Brändström („Outlander”). Choć oficjalnie nie podano jeszcze daty premiery, mówi się, że „The Witcher” pojawi się na platformie Netflix ok. 20 grudnia br.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *