„Wiedźmin”. Jest zwiastun serialu Netflixa

Na ten dzień czekali wszyscy fani prozy Andrzeja Sapkowskiego. To sieci trafił pierwszy teaser serialu „The Witcher„. Produkowana przez Netflix seria ma mieć swoją premierę w czwartym kwartale br.

Oparty na bestsellerowej serii powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego serial to historia Geralta z Rivii, samotnego łowcy potworów starającego się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Za scenariusz odpowiadała Lauren Schmidt Hissrich. W obsadzie znaleźli się Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Chalotra (Yennefer) i Freya Allan (Ciri).

 

W serialu zostaną przedstawione historie z dwóch tomów opowiadań: „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”. Reżyserami ośmioodcinkowej serii są Alik Sacharow („House of Cards”, „Gra o tron”), Alex Garcia Lopez („Marvel: Luke Cage”, „Utopia”) i Charlotte Brändström („Outlander”). Choć oficjalnie nie podano jeszcze daty premiery, mówi się, że „The Witcher” pojawi się na platformie Netflix ok. 20 grudnia br.

Leave a Reply