Pierwszy zwiastun filmu „My name is Sara”

Do sieci trafił pierwszy zwiastun oraz plakat międzynarodowej produkcji „My name is Sara„. W zrealizowanym w Polsce wojennym dramacie amerykańskiego reżysera Stevena Oritta główne role zagrali Zuzanna Surowy, Eryk Lubos i Michalina Olszańska.

Scenariusz Davida Himmelsteina („Wioska przeklętych”) to osadzona w realiach II wojny światowej historia 13-letniej Żydówki Sary Guralnick, która po śmierci rodziców ukrywa się u ukraińskiej rodziny na wsi. Będąca świadkiem ich osobistych konfliktów dziewczynka poznaje rodzinny sekret, równie głęboki, jak skrywana przez nią żydowska tożsamość.

Od strony polskiej za produkcję z ramienia Watchout Productions ( „Bogowie”, „Sztuka kochania”) odpowiadała Justyna Pawlak. W obsadzie „My name is Sara” znaleźli się m.in. Lech Dyblik, Radosław Kaim, Iwona Bielska, Paweł Królikowski, Stanisław Cywka, Aleksandra Pisula, Ksawery Szlenkier, Magdalena Celówna. Za casting odpowiadała Nadia Lebik. Scenografię do filmu zaprojektował Marek Zawierucha. Za zdjęcia odpowiadał Marian Prokop. Muzykę skomponował Łukasz Targosz, zaś montaż jest dziełem Agnieszki Gilńskiej.

Film będzie miał swoją międzynarodową premierę 21 lipca na 49. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Giffoni we Włoszech.

Leave a Reply