Michał Lorenc autorem muzyki do serialu „Zasada przyjemności”

Jeden z najlepszych polskich kompozytorów Michał Lorenc napisał i nagrał muzykę do nowej produkcji Apple Film – „Zasada przyjemności”. Sesja nagraniowa odbyła się w Bułgarii z udziałem Bulgarian Symphony Orchestra, muzyków, którzy na swoim koncie mają współpracę z Ennio Morricone czy Luciano Pavarottim.

Muzykę do „Zasady przyjemności” nagrywało 63 muzyków, wśród których znaleźli się wybitni polscy soliści: Dorota Szczepańska – sopran, Robert Majewski – trąbka, Krzysztof Lenczowski – wiolonczela i Marta Maślanka – cymbały i instrumenty perkusyjne.

Sesja nagraniowa została zrealizowana w Sofii w studiach bułgarskiego radia z udziałem Bulgarian Symphony Orchestra. Orkiestra od 1992 roku i współpracy z Carlo Siliotto i Ennio Morricone szybko zyskała uznanie i dziś specjalizuje się w rejestracji muzyki filmowej. Jak dotąd zrealizowała nagrania do blisko ośmiuset produkcji z całego świata, nagrywając m.in. muzykę do filmów takich reżyserów jak Francois Ozon, Eric Valli czy Robert Dornhelm.  Bulgarian Symphony Orchestra brała również udział w sesjach nagraniowych albumów takich wykonawców jak Luciano Pavarotti, Pink, Al Bano czy David Garrett.

Michał Lorenc stworzył niezapomnianą muzykę do dwóch moich filmów: dokumentalnego „Fotoamator”, „Gier wojennych” o pułkowniku Kuklińskim oraz fabularnego „Wina truskawkowego” na postawie powieści Andrzeja Stasiuka.  Jego wspaniała muzyka zawsze idealnie współtworzy moje filmy: jest jednocześnie delikatna i potężna, wywołuje dreszcze w akcji i wzruszenie w uczuciach – mówi reżyser serialu Dariusz Jabłoński.

„Zasada przyjemności” zabiera widzów w sam środek wielowątkowego policyjnego śledztwa, którego początkiem są morderstwa młodych kobiet w Warszawie, Odessie i Pradze. Zrealizowany z rozmachem serial powstał w pierwszej w historii koprodukcji serialowej Polski, Czech i Ukrainy, a za jego produkcję odpowiadają czołowi polscy twórcy. Na ekranie będzie można zobaczyć plejadę polskich i międzynarodowych gwiazd.

Michał Lorenc to kolejny uznany i doświadczony twórca, który dołączył do ekipy „Zasady przyjemności”. Mroczny serial kryminalny stworzyli m.in. reżyser Dariusz Jabłoński, scenarzysta Maciej Maciejewski czy autor zdjęć Paweł Dyllus. W rolach głównych zobaczymy zaś m.in. Małgorzatę Buczkowską, Karela Rodena, Sergieja Strelnikova, Roberta Gonerę czy Dawida Czupryńskiego.

Serial zrealizowany w międzynarodowej koprodukcji z udziałem Canal +, będzie można obejrzeć na antenie stacji jeszcze przed wakacjami. Premierę pierwszych dwóch odcinków zaplanowano na 9 czerwca.

 

Leave a Reply