Ruszyły zdjęcia do filmu „Czarny młyn”

Twórcy filmu familijnego „Za niebieskimi drzwiami”, który w kinach zgromadził niemal 250 tysięcy widzów, powracają z ekranizacją kolejnej bestsellerowej powieści Marcina SzczygielskiegoCzarny młyn”. W obsadzie znaleźli się m.in. m.in. Marcin Dorociński, Janusz Chabior i Magdalena Nieć.

Bohaterowie „Czarnego młyna” to grupa przyjaciół, którzy podczas zabawy w ruinach tytułowej budowli odkrywają, że Młyn ożył i zagraża otaczającej ich rzeczywistości.  Z walorów edukacyjnych tej powieści korzysta wielu nauczycieli szkół podstawowych. Książka została wyróżniona Grand Prix oraz I Nagrodą Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla młodzieży organizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Po sukcesie frekwencyjnym „Za niebieskimi drzwiami” producent filmu – firma TFP Sp. z o.o., postawiła po raz kolejny na współpracę z cechującym się niezwykłym wyczuciem gustu młodej widowni, reżyserem – Mariuszem Palejem. Twórcom udało się zgromadzić wspaniałą obsadę. W „Czarnym młynie” zobaczymy całą plejadę polskich aktorów m.in. Marcina Dorocińskiego, Janusza Chabiora, Magdalenę Nieć, Marię Ciunelis, Grażynę Bułkę, Magdalenę Różańską, Patrycję Durską, Jagodę Pietruszkównę, Ireneusza Kozioła, Roberta Talarczyka i Michała Rolnickiego. W głównych rolach sześcioro wspaniałych dzieciaków.

Skierowana do młodego widza propozycja już na etapie zdjęć uzyskała patronat Rzecznika Praw Dziecka i Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Do koproducenckiej współpracy zaproszono: Heliograf, RioDePost, AB Film oraz Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy. Film współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Leave a Reply