„Żmijowsko” od reżysera „Belfra” i „Chyłki”

Łukasz Palkowski – reżyser filmów „Bogowie” i „Najlepszy” oraz seriali „Belfer” i „Chyłka” – realizuje dla Canal+ serial na podstawie powieści „Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, pierwszy klaps na planie padł właśnie na Mazurach.

Wojciech Chmielarz to jeden z ciekawszych polskich pisarzy powieści kryminalnych. Obok „Żmijowiska” jest autorem liczącej obecnie pięć tomów serii o komisarzu Mortce, powieści „Wampir” i „Zombie” składających się na tzw. cykl gliwicki oraz horroru „Królowa głodu”. Pięciokrotnie nominowany był do Nagrody Wielkiego Kalibru, ostatecznie otrzymał ją w 2015 roku za powieść „Przyjęcie”.

Wydane w ubiegłym roku przez Wydawnictwo Marginesy „Żmijowisko” to wciągający thriller, którego bohaterowie to grupa dawnych przyjaciół ze studiów, która spędza wakacje w zagubionej wśród jezior i lasów niewielkiej wsi Żmijowisko. Odreagowują stres szybkiego wielkomiejskiego życia. Nieoczekiwanie na jaw wychodzą skrywane przez lata urazy, dawne uczucia i wzajemne pretensje. Dochodzi do kłótni, a następnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach znika córka jednej z par – piętnastoletnia Ada. Pomimo poszukiwań nie udaje się jej odnaleźć…

Scenariusz liczącego siedem odcinków serialu Chmielarz napisał wspólnie z Daną Łukasińską, która pracowała m.in. przy serialach „Diagnoza” i „To nie koniec świata!”. Za reżyserię serialu odpowiada Łukasz Palkowski – reżyser m.in. filmów „Rezerwat”, „Bogowie” i „Najlepszy” oraz seriali „Belfer”, „Diagnoza” i „Chyłka”. Autorem zdjęć do serialu jest Michał Sobociński („Sztuka kochania”).

„Żmijowisko” to już kolejna serialowa produkcja, której realizację zaplanowała na ten rok stacja Canal+. Równolegle powstają zdjęcia do adaptacji powieści Szczepana Twardocha „Król”, za którą odpowiada Jan P. Matuszyński („Ostatnia rodzina”). Na antenowe premiery czekają natomiast sensacyjna „Zasada przyjemności” Dariusza Jabłońskiego oraz czarna komedia Juliusza Machulskiego „Mały zgon”.

Leave a Reply