Lena Góra – z Hollywood do serialu „Król”

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, pochodząca z Polski, amerykańska aktorka Lena Góra zagra jedną z głównych żeńskich ról w serialu „Król„, który na podstawie prozy Szczepana Twardocha realizuje Jan P. Matuszyński.

Urodzona w Gdańsku, w artystycznej rodzinie, Lena Góra, od 16 roku życia mieszkała zagranicą. Najpierw w Londynie, gdzie zdobywała aktorskie szlify w The-O Adams’ Compan, następnie w Nowym Jorku odkrywając tajniki zawodu w The Actors Studio. I wreszcie w Los Angeles. W 2011 roku pojawiła się w obsadzie w serialu „Dalton Superstars”, a także zadebiutowała na dużym ekranie w amerykańskiej komedii „Fail”. Po przeprowadce do Los Angeles pojawiły sie kolejne propozycje udziału w hollywoodzkich produkcjach. Aktorka zagrała m.in. u boku Toma Berengera w filmie „Cops and Robbers”. Jednocześnie postanowiła spróbować sił po drugiej stronie kamery i w 2017 roku zaprezentowała swój krótkometrażowy debiut reżyserski „Hospital Green”.

Polscy widzowie mieli okazję zobaczyć ją na ekranach kin w ubiegłym roku w muzycznym obrazie „DJ”, którego reżyserem był Alek Kord. Wcieliła się w nim w Alexis – londyńską przyjaciółkę głównej bohaterki granej przez Maję Hirsch.

Teraz pojawi się w serialu „Król” wg prozy Szczepana Twardocha. Pierwszy klaps na planie produkcji realizowanej przez Jana P. Matuszyńskiego padnie już w kwietniu. Producentem serialu jest stacja Canal+

fot. Lena Góra w filmie „DJ”/materiały prasowe

4 uwagi do wpisu “Lena Góra – z Hollywood do serialu „Król”

    1. Lena Gora will play in polish series „The King” – adaptation of famous Szczepan Twardoch’s novel for Canal+.

Leave a Reply