Krzysztof Czeczot jako Zenek Martyniuk

Na Podlasiu realizowane są zdjęcia do „Zenka” – biografii króla disco polo Zenona Martyniuka. W tytułową postać wciela się dwóch aktorów – 40-letni Krzysztof Czeczot oraz 25-letni Jakub Zając. Reżyseruje Jan Hryniak. 

Film opowie historię Martyniuka od lat 80. i narodzin duetu Akcent, aż po czasy współczesne. W Zenka z początków kariery wcieli się znany m.in. z serialu „Belfer” Jakub Zając. Rolę gwiazdy disco polo u szczytu popularności producenci powierzyli Krzysztofowi Czeczotowi, którego można oglądać w filmach „Pech to nie grzech” i „Kobiety Mafii 2”. Drugiego z członków Akcentu – Ryszarda Nawrota odegra znany z serialu „O mnie się nie martw” Karol Dziuba. W roli żony Martyniuka Danuty zobaczymy natomiast Klarę Bielawkę („Stacja Warszawa”, „Dzień kobiet”).

Obraz realizowany jest na Podlasiu – w miejscach, gdzie rozkwitała kariera Zenka Martyniuka. Filmową biografię króla disco polo produkuje Telewizja Polska, a na fotelu reżysera zasiadł Jan Hryniak – twórca m.in. obrazów „Trzeci” i „Trick” oraz serialu „Czas honoru. Powstanie”, a także nieukończonego filmu o Tadeuszu Kantorze. Za zdjęcia do filmu odpowiada Bartosz Bieniek.

Leave a Reply