Strona główna » Magdalena Cielecka u boku Clive’a Owena i Tima Rotha

Magdalena Cielecka u boku Clive’a Owena i Tima Rotha

przez Redakcja
magdalena cielecka

Magdalena Cielecka pojawi się u boku Tima Rotha i Clive’a Owena w obsadzie przygotowywanego właśnie filmu „Song of Names” będącego adaptacją powieści Normana Lebrechta „Pieśń imion”. Zdjęcia kręcone będą w Londynie, Nowym Jorku, Montrealu, Budapeszcie oraz w obozie zagłady w Treblince.

„Pieśń imion” to opowieść o przyjaźni dwóch chłopców: ocalonego z Holocaustu polskiego Żyda Dovidla Rapoporta oraz żyjącego w Londynie Martina Simmondsa, którego rodzina bierze Dovidla pod swój dach. Pod okiem ojca Martina chłopcy doskonalą się w grze na skrzypcach. Gdy nadchodzi dzień ich debiutanckiego występu, niespodziewanie Dovidl znika. Dopiero 40 lat później Martin odkryje, co stało z jego najlepszym przyjacielem…

Scenariusz filmu wyszedł spod ręki nominowanego do Oscara Jeffreya Caine’a („Wierny Ogrodnik”, „GoldenEye”), a za jego reżyserię odpowiada Kanadyjczyk François Girard („Czerwone skrzypce”). U boku Rotha i Owena, którzy wcielą się w role dorosłych Dovidla i Martina w rolach młodszych wersji ich bohaterów pojawią się Jonah Hauer King („Małe kobietki”) i Gerran Howell (serial „Young Dracula”). W obsadzie znalazła się także Catherine McCormack („Braveheart”) oraz polscy aktorzy – Magdalena Cielecka, a także Lidia Bogaczówna i Jakub Kotyński.

Premierę filmu zapowiedziano na 2020 rok.

Polecane wpisy:

Skomentuj