„Mydło” – fabularny debiut dokumentalistki Małgorzaty Imielskiej

Na Dolnym Śląsku ruszyły zdjęcia do „Mydła” – fabularnego debiutu uznanej dokumentalistki Małgorzaty Imielskiej. To opowieść o dorastaniu i osamotnieniu w realiach zakładu poprawczego.

Główna bohaterka to Ola, dorastająca podopieczna zakładu poprawczego, do którego zaprowadziły ją koleje losu. Odebrana w wieku 5 lat matce-znanej sportsmence jest ofiarą nieudanej adopcji i jej konsekwencji. Życie nauczyło jej, że o swoje trzeba walczyć. Jej świat to bieganie, które pozwala zapomnieć o bolesnej codzienności.

W obsadzie filmu znalazło się grono młodych aktorek m.in. Zofia Domalik, Edyta Januszewska, Malwina Laska, Magdalena Celmer, Maria Sobocińska, Joanna Połeć którym partnerują Jowita Budnik, Halina Rasiakówna, Magdalena Czerwińska, Katarzyna Wajda, Dobromir Dymecki, Adam Cywka, Anita Poddębniak i Ryszard Kluge.

Autorką scenariusza „Mydła” i reżyserką filmu jest Małgorzata Imielska – absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, autorka wielu cenionych filmów dokumentalnych.

Zdjęcia do „Mydła” kręcone są w Świdnicy i Wałbrzychu. Za kamerą stanął Tomasz Naumiuk. Opiekę artystyczną nad filmem fabularnym „Mydło” sprawuje Jerzy Kapuściński („Cicha noc”) – dyrektor artystyczny Studia Munka SFP. Producentem obrazu jest Naima Film.

Budżet produkcji szacowany jest na 2,3 mln zł. Realizację kwotą 1,2 mln zł dofinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wsparcia produkcji udzieliły także Dolnośląski Fundusz Filmowy, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film oraz Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy.

fot. Naima Film

 

Leave a Reply