Kordian Piwowarski odświeża „Kogel-Mogel”

Ruszyły zdjęcia do kontynuacji prlowskiego przeboju „Kogel-Mogel”. W „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3” powrócą bohaterowie znani z wcześniejszych części serii. Reżyseruje Kordian Piwowarski, twórca dobrze przyjętego fabularyzowanego dokumentu „Baczyński” oraz reżyser serialu „Na dobre i na złe”.

Scenariusz odpowiada Ilona Łepkowska, która pracowała również przy dwóch częściach filmu nakręconych pod koniec lat 80. przez Romana Załuskiego. W nowej odsłonie widzowie zobaczą, jak bohaterowie „Kogla Mogla” odnaleźli się po 30 latach w nowej rzeczywistości.

Główna bohaterka serii Katarzyna Zawada (Grażyna Błęcka-Kolska) rozwiodła się z mężem i wróciła do panieńskiego nazwiska Solska. Mieszka z matką oraz synem, który wrócił od ojca, pracującego i żyjącego w Holandii.

Z pierwotnej obsady serii na ekranie ponownie pojawią się także Katarzyna Łaniewska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn oraz Wiktor Zborowski i Paweł Nowisz. Dołączyli do nich m.in. Nikodem Rozbicki, Maciej Zakościelny, Aleksandra Hamkało, Wojciech Solarz, Anna Mucha, Katarzyna Skrzynecka, Małgorzata Rożniatowska oraz Joanna Jarmołowicz.

Producentem obrazu jest firma MTL Maxfilm, która z powodzeniem zrealizowała kontynuację innego prlowskiego hitu „Och Karol”. W producenckim portfolio znajdziemy także m.in. dwie części „Wkręconych”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Nie kłam kochanie” czy „Dlaczego nie!”.

fot. MTL Maxfilm

 

Leave a Reply