Rafał Zawierucha u Tarantino!

Polski aktor wcieli się w postać Romana Polańskiego w powstającym właśnie filmie „Once Upon a Time In Hollywood„. Jego ekranową partnerką będzie Margot Robbie, która zagra żonę reżysera Sharon Tate.

31-letni aktor jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiutował na dużym ekranie w 2011 roku główną rolą w „Księstwie” Andrzeja Barańskiego. Od tego czasu grywał jednak przede wszystkim role drugoplanowe. W jego filmografii znajdziemy m.in. takie tytuły, jak „Bogowie” i „Miasto 44”. Telewizyjna publiczność zna go także z seriali „Trzecia połowa”, „Pakt”, „Przepis na życie”, „Przyjaciółki” oraz z roli gospodarza programów „Polska filmowa” i „Europa filmowa”, w których wędrował śladami znanych produkcji.

Akcja „Once Upon a Time in Hollywood” rozgrywać się będzie w upalne lato 1969 roku w Los Angeles. Tragiczne wydarzenia z życia Polańskiego – zabójstwo Sharon Tate i czwórki jej przyjaciół przez sektę Charlesa Mansona – mają być tłem do opowieści o aktorskim życiu w Hollywood. Główne role w filmie grają Leonardo DiCaprio i Brad Pitt.

„Once Upon a Time in Hollywood” wejdzie na ekrany kin 9 sierpnia 2019 roku – w 50. rocznicę śmierci Sharon Tate.

Fot. Kadr z filmu „Bóg w Krakowie”/materiały prasowe

Leave a Reply