Premierowy zwiastun „Fugi” Agnieszki Smoczyńskiej

Do sieci trafił trailer oraz dwa fragmenty filmu „Fuga” Agnieszki Smoczyńskiej, który prezentowany jest na Festiwalu w Cannes w sekcji Semaine de la Critique.

„Fuga” to historia Alicji, która straciła pamięć. Z dala od domu i rodziny zbudowała nową siebie – niezależną i bezkompromisową. Gdy po dwóch latach wraca do swojego poprzedniego życia, jej rodzina oczekuje, że na powrót odnajdzie się w roli żony, matki i córki. Czy uda jej się ponownie odnaleźć w świecie, który porzuciła?

Historia Alicji inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Scenariusz filmu Gabriela Muskała napisała poruszona telewizyjnym programem opowiadającym o kobiecie, która nie pamiętała jak się nazywa, ani skąd pochodzi. Lekarze zdiagnozowali u niej fugę dysocjacyjną, która wiąże się z opuszczeniem miejsca zamieszkania, częściową utratą pamięci i zmianą dotychczasowej osobowości.

Film powstał w koprodukcji polsko-szwedzko-czeskiej. Gabrieli Muskale na ekranie towarzyszą Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska, Zbigniew Waleryś, Halina Rasiakówna, Piotr Skiba i Iwo Rajski.

Polska data premiery „Fugi” nie została jeszcze ustalona.

Leave a Reply