Dawid Ogrodnik w kryminalnym debiucie Jana Holoubka

Na Śląsku trwają zdjęcia do filmu kryminalnego „Co widziała Elsa Koepke„, który dla stacji Showmax reżyseruje Jan Holoubek. W roli głównej Dawid Ogrodnik.

Zdjęcia do filmu wystartowały w marcu. „Co widziała Elsa Koepke” to czarny kryminał, którego akcja rozgrywa się na prowincji w latach 80. Jest morderstwo i śledztwo prowadzone przez młodego, pozbawionego złudzeń dziennikarza (Ogrodnik), który ma dostęp do trochę innych niż wymiar sprawiedliwości informacji. W obsadzie znaleźli się także Andrzej Seweryn, Piotr Fronczewski, Zofia Wichłacz, Gabriela Muskała i Magdalena Walach.

Film będzie reżyserskim debiutem fabularnym zdolnego operatora Jana Holoubka mającego na koncie m.in. zdjęcia do filmów „Supermarket”, „Król życia” i „Podatek od miłości”, a także kryminalnych seriali „Naznaczony”, „Prokurator” i „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Holoubek jest także twórcą telewizyjnego mockumentu „Pocztówki z Republiki Absurdu” opowiadającego fikcyjną historię współczesnej Polski, w której nie doszło do upadku komunizmu.

fot. Dawid Ogrodnik w filmie „Cicha noc”/materiały prasowe

Leave a Reply