Strona główna » Kasia Smutniak u boku Krystyny Jandy w nowym filmie Jacka Borcucha

Kasia Smutniak u boku Krystyny Jandy w nowym filmie Jacka Borcucha

przez Redakcja
Kasia Smutniak

W Toskanii ruszyły zdjęcia do nowego filmu Jacka Borcucha „Volterra” z Krystyną Jandą w roli głównej. Jej ekranową partnerką będzie, robiąca karierę we Włoszech Kasia Smutniak, znana polskim widzom z filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.

„Volterra” to piąty film w reżyserskiej karierze Jacka Borcucha, twórcy takich obrazów jak „Tulipany” (2004) i „Wszystko, co kocham” (2009) i drugie, po „Nieulotnych” (2012) dzieło, do którego zdjęcia realizowane są poza Polską. Choć o samej fabule wiadomo niewiele, jej bohaterką będzie żyjąca we Włoszech polska poetka Maria (Krystyna Janda). To jej oczami spojrzeć mamy na współczesną Europę i trawiącą ją bolączki.

W obsadzie filmu znaleźli się także Ilona Ostrowska, Antonio Catania, Vincent Riotta, Robin Rennuci, Lorenzo De Moor, Pippo Crotti, Marcello Maietta i Paco Rizzo. Za zdjęcia odpowiada Michał Dymek („Najpiękniejsze fajerwerki ever”), a za scenografię Elwira Pluta („Atak Paniki”, „Body/ciało”).

Zdjęcia do filmu potrwają do końca kwietnia. Budżet filmu wynosi 6 mln pln. Realizację „Volterry” kwotą 2 mln wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentkami obrazu są Marta Habior i Marta Lewandowska – No Sugar Films.

Polecane wpisy:

Skomentuj