Bill Pullman zamiast Williama Hurta w „Zimnej Grze”

Amerykański aktor Bill Pullman zastąpił Williama Hurta w obsadzie filmu Łukasza Kośmickiego „Zimna Gra”. Podczas pobytu w Warszawie, kilka dni po rozpoczęciu zdjęć, Hurt uległ niefortunnemu wypadkowi w czasie wolnym.

– Bardzo dziękuję Williamowi Hurtowi za uwierzenie w opowiadaną przez nas historię. Życzymy mu wszyscy zdrowia i powrotu do pełni sił. Cieszymy się, że do obsady dołączył Bill Pullman, wszechstronny aktor z imponującym dorobkiem, który znakomicie odnalazł się w roli Joshuy Mansky’ego – poinformował reżyser w specjalnym oświadczeniu.

Bill Pullman to uznany amerykański aktor filmowy i teatralny mający na koncie ponad 90 wyjątkowych kreacji aktorskich. Widzowie znają go m.in. z takich filmów jak „Dzień Niepodległości” (gdzie zagrał prezydenta Stanów Zjednoczonych), „Zagubiona autostrada”, „Bezsenność w Seattle” czy „Ja cię kocham, a ty śpisz” czy „Kosmiczne jaja” Mela Brooksa. Pracował między innymi z Davidem Lynchem, Lawrencem Kasdanem, Norą Ephron i Robem Reinerem. Laureat nagrody specjalnej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno przyznawanej za wyjątkowy wkład w dorobek kinematografii. W ostatnim czasie otrzymał nominację do Nagrody Dziennikarzy Amerykańskich – Critics Choice Award za rolę detektywa w nominowanym do Złotych Globów, znakomicie przyjętym serialu kryminalnym „Grzesznica”.

W „Zimnej Grze” Pullman wcieli się w postać głównego bohatera Joshuy Mansky’ego – zapomnianego, genialnego mistrza szachowego, który w 1962 roku w Warszawie bierze udział w pojedynku mogącym zdecydować o losach świata. Na ekranie partnerować mu będą m.in. Lotte Verbeek, James Bloor, Corey Johnson, Aleksiej Sieriebriakow, Robert Więckiewicz, Nicholas Farrell, Jewgienij Sidichin.

Producenci Watchout Studio wraz z Danielem Baur – K5 International i agencją ICM Partners w ciągu 48 godzin przeorganizowali prace nad projektem tak, by umożliwić kontynuację zdjęć oraz zaangażować do filmu nowego odtwórcę głównej roli. Dzięki współpracy całego zespołu, po zaledwie 3-dniowej przerwie, zdjęcia zostały wznowione według dotychczasowego harmonogramu.

Zdjęcia do „Zimnej Gry” realizowane będą do połowy kwietnia 2018 roku, a premiera filmu zaplanowana jest na 2019 rok. Partnerem filmu jest miasto stołeczne Warszawa oraz Zarząd Pałacu Kultury i Nauki sp. z o.o. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Międzynarodowym agentem sprzedaży jest Hyde Park Entertainment Group, dystrybucję światową koordynuje K5 International, a za krajową odpowiada Next Film.

Fot. Krzysztof Wiktor

Leave a Reply