Zwiastun filmu „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym – tak w skrócie prezentuje się fabuła filmu „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej, który startuje w Konkursie Głównym tegorocznego Berlinale.

Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jest Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump”, Małgorzata Gorol, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Shillera, a także Anna Tomaszewska, Robert Talarczyk, Dariusz Chojnacki, Roman Gancarczyk, Iwona Bielska, Krzysztof Czeczot i Krzysztof Ibisz.

Za zdjęcia i montaż odpowiadają kolejno stale współpracujący z Małgorzatą Szumowską – Michał Englert i Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy („Wołyń”, „W imię…”, „Róża), kostiumy Katarzyny Lewińskiej („Body/Ciało”, „Córki Dancingu”, „Disco Polo”) i Julii Jarży („Body/Ciało”, „W imię…”, „33 sceny z życia”), zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego („Maria Skłodowska-Curie”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”).

W filmie wykorzystano utwory zespołu Metallica.

„Twarz” pojawi się na ekranach kin 6 kwietnia. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

fot. Bartosz Mrozowski

Leave a Reply