„Dywizjon 303” na Berlinale z nowym plakatem

Twórcy „Dywizjonu 303” zaprezentowali międzynarodowy plakat filmu. Jest on jednym z elementów kampanii promocyjnej obrazu w trakcie Europejskich Targów Filmowych, towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Berlinie.

Na przygotowanym z myślą o Berlinale stoisku Film Media w hotelu Ritz Carlton przy Placu Poczdamskim w trakcie trwania targów będzie można zobaczyć międzynarodowy zwiastun filmu, elementy dekoracji, kostiumy i modele samolotów uczestniczących w produkcji.

W opowiadającym o udziale polskich lotników w Bitwie o Anglię, wyreżyserowanym przez Denisa Delicia „Dywizjonie 303” Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk i Antoni Królikowski wcielają się w najsłynniejszych polskich asów przestworzy – Jana Zumbacha, Witolda Urbanowicza i Witolda Łokuciewskiego. Premierę obrazu zaplanowano na 2018 rok – w stulecie brytyjskiego lotnictwa i niepodległości Polski.

Producentem filmu jest Film Media S.A. Jacka Samojłowicza. Co ciekawe producent zapowiedział, że pracuje już nad kolejną produkcją poświęconą Polakom walczącym w brytyjskich przestworzach. Film „Myśliwcy” zostanie zrealizowany na podstawie scenariusza Jerzego Skolimowskiego, Jamesa McManusa i Ewy Piaskowskiej.

Leave a Reply