Pierwsze zapowiedzi kryminalnego „Kruka” Macieja Pieprzycy

18 marca na antenie Canal+ swoją premierę będzie miał kryminalny serial „Kruk. Szepty słychać po zmroku” w reżyserii Macieja Pieprzycy, autora głośnego „Jestem mordercą”. W sieci obejrzeć można pierwsze zapowiedzi serialu.

Na Podlasiu dochodzi do porwania nastoletniego chłopca. Adam Kruk, inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego zostaje w tym samym  czasie oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał, gdzie będzie musiał się zmierzyć nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną stroną swojej przeszłości.

Pomysłodawcą i twórcą scenariusza serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku” jest Jakub Korolczuk, spod którego pióra wyszła koncepcja na thriller „Życie po życiu” z Christiną Ricci i Liamem Neesonem w obsadzie. Historia Adama Kruka, policjanta z nierozliczoną przeszłością, to wyjątkowi, charakterystyczni bohaterowie, którzy tworzą tajemniczy klimat i na długo pozostaną w pamięci widzów.

– Nie wierzę w historie, które stawiają na akcję, ale nie mają silnych postaci. Dobre seriale nie zawsze się spieszą, one pozwalają przeżywać bohaterom ich emocje – komentuje Korolczuk.

Siłą serialu jest też mocna obsada. W roli tytułowego Kruka wystąpi Michał Żurawski („Dzikie róże”, „Jestem mordercą”). Obok niego zobaczymy również Cezarego Łukaszewicza (serial „Belfer”), Katarzynę Wajdę („Jesteś bogiem”), Andrzeja Zaborskiego („Róża”), Annę Nehrebecką („Chce się żyć”), Marcina Bosaka („W ciemności”) oraz Jerzego Schejbala („Yuma”). Za muzykę odpowiada natomiast jeden z najzdolniejszych polskich twórców muzyki filmowej – Bartosz Chajdecki, który skomponował ścieżki dźwiękowe do filmów takich jak: „Jestem mordercą”, „Bogowie”, „Chce się żyć” czy „Najlepszy”. Autorem zdjęć do filmu jest Jan Holoubek („Supermarket”, „Podatek od miłości”, „Po prostu przyjaźń”, „Król życia”).

Za produkcję wykonawczą odpowiedzialne jest Opus FILM (Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł). „Kruk” to pierwszy serial CANAL+ stworzony w standardzie 4K.

Leave a Reply