„Czarne pola” – kryminalny serial o współczesnej Polsce

Kontrowersyjny reżyser Przemysław Wojcieszek przygotowuje się do realizacji niezależnego serialu „Czarne pola„, który ma być kryminalną opowieścią o współczesnej Polsce. Za pomocą platformy crowdfundingowej Polakpotrafi.pl twórcy zamierzają zgromadzić środki na realizację pilota serii, by stworzyć coś wolnego od obowiązujących dziś w polskich telewizjach obostrzeń i zapatrywań.

W prowincjonalnym miasteczku rządzonym przez prawicę zaczynają ginąć miejscowi lewicowcy. Dwóch młodych policjantów podejmuje śledztwo. Bardzo szybko odkrywają, że są sami przeciwko wszystkim.

– To chyba najbardziej szalony pomysł, z którym startujemy w tym roku. Intuicja podpowiada mi jednak, że będzie to większe niż potrafimy sobie wyobrazić. Po pierwsze: inteligentny serial kryminalny o dzisiejszej Polsce jest cholernie potrzebny. Po drugie: reakcje na tekst są entuzjastyczne. Po trzecie: mam najlepszy team. Po czwarte: udało się stworzyć format, którego jeszcze nie było. Miesiące analizowania izraelskiej szkoły serialu nie poszły na marne. Za miesiąc zaczynamy zbiórkę na pilota, który będzie najlepszym odcinkiem serialu fabularnego nakręconym kiedykolwiek w Polsce. Trzymajcie mnie za słowo – mówi Przemek Wojcieszek.

Wojcieszek to laureat m.in. Nagrody za reżyserię na Festiwalu w Gdyni oraz Paszportu Polityki 2006 w kategorii Film. Był autorem scenariusza do filmu „Poniedziałek” Witloda Adamka. Debiutował jako reżyser w 1999 roku niezależnym niskobudżetowym obrazem „Zabić ich wszystkich” zainspirowanym zamieszkami, które wybuchły w Słupsku po zabójstwie przez policję kibica koszykówki Przemka Czai. Na swoim koncie ma dziewięć filmów fabularnych i niezliczoną ilość spektakli teatralnych. W swej twórczości dotyka tematyki społecznej i politycznej. Nie boi się łamać tabu i pokazywać świata tu i teraz. Jego ostatnie dzieła teatralne i filmowe skupiały się na opisywaniu Polski pod rządami PiS.

Crowdfundingowa zbiórka na pilota „Czarnych pól” ruszyć ma pod koniec lutego. Póki co można śledzić tzw. landing page w serwisie Polakpotrafi.pl

Leave a Reply