„Nina”. Olga Chajdas o miłosnym trójkącie

Do sieci trafiła właśnie zapowiedź pełnometrażowego debiutu Olgi Chajdas „Nina”. To opowieść o erotycznej fascynacji, w której główne role grają Julia Kijowska, Eliza Rycembel i Andrzej Konopka. Film będzie miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie.

Tytułowa bohaterka (Julia Kijowska) to nauczycielka, która nie może mieć dzieci. Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem (Andrzej Konopka), znaleźli idealną kandydatkę na surogatkę. Magda (Eliza Rycembel) to pozornie szczęśliwa dwudziestopięciolatka, bawi się życiem, nie ma zobowiązań. Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko.

„Nina” to historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów. To opowieść o gwałtownym uczuciu, w którym tradycyjne podziały nie istnieją. W obrazie, obok Rycemberl, Kijowskiej i Konopki, zobaczymy także Marię Peszek, Katarzynę Gniewkowską oraz słowacka aktorkę Tatianę Pauhofovą.

Scenariusz reżyserka Olga Chajdas napisała wspólnie z Martą Konarzewską, autorką głośnego tekstu „Jestem nauczycielką i jestem lesbijką”, opublikowanego na łamach 'Gazety Wyborczej”. Za zdjęcia odpowiadał Tomasz Naumiuk, a za scenografię Anna Anosowicz. Montażem obrazu zajęła się Kasia Adamik, prywatnie partnerka Olgi Chajdas. „Ninę” wyprodukował pod szyldem Film it Dariusz Pietrykowski.

Światowa premiera obrazu odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie. Pierwszy pokaz zaplanowano na niedzielę, 28 stycznia.

Leave a Reply