„Wiedźmin” w rękach scenarzystki „Daredevila” i „The Defenders”

Lauren Schmidt Hissrich pracować będzie wraz z Tomkiem Bagińskim nad rozwojem serialu „The Witcher” dla Netflixa. Scenarzystka „Daredevila” i „The Defenders” pełnić ma funkcję showrunnera i producenta wykonawczego adaptacji prozy Andrzeja Sapkowskiego.

Lauren Schmidt Hissrich to postać obecna na amerykańskim rynku telewizyjnym od ponad dekady. Zaczynała od pisania scenariuszy do serialu „Prezydencki poker”, co przyniosło jej dwie nominacje do Nagród Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. Była współproducentką i scenarzystką m.in. „The Defenders”, „Daredevila”, „Power”, „Parenthood” i „Prywatnej praktyki”.

Ekranizację słynnej sagi fantasy Andrzeja Sapkowskiego przez platformę Netflix ogłoszono w maju br. Był to efekt dwuletnich poszukiwań przez Platige Image hollywoodzkiego partnera do rozwoju projektu, początkowo planowanego jako film kinowy.

Producentami wykonawczymi serialu „The Witcher” są Tomek Bagiński (nominowany do Oskara za krótkometrażową animację „Katedra, laureat BAFTA za „Sztukę spadania”) i Jarosław Sawko z studia kreatywnego Platige Image oraz Sean Daniel (odpowiedzialny m.in. za serię „The Mummy„, „The Expanse”) oraz Jason Brown („The Expanse) z Sean Daniel Company. W umowie z Netflixem Tomek Bagiński zagwarantował sobie reżyserię co najmniej jednego z odcinków w sezonie. Twórca Wiedźmina Andrzej Sapkowski uczestniczył będzie w procesie produkcji serialu w roli konsultanta kreatywnego.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

 

 

Leave a Reply