We Wrocławiu powstaje serial prezentujacy II wojnę światową oczami dzieci

W Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu trwają zdjęcia do międzynarodowego serialu dla dzieci „II Wojna Światowa w małych rękach”.

Serial „II Wojna Światowa w małych rękach” to ośmioodcinkowy dokumentalny projekt, którego celem jest ukazanie z perspektywy najmłodszych, jak II Wojnę Światową doświadczały dzieci z różnych europejskich krajów. Jego bohaterami są chłopcy i dziewczęta z Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Norwegii, Czech, Polski i Niemiec, a opowiedziane w nim historie opierają się na pamiętnikach i biografiach dzieci z lat 1938-1945.

Forma realizacji serialu to połączenie ujęć z aktorami, materiałów archiwalnych oraz zdjęć wykonanych na makietach. W hali zdjęciowej CeTA realizowane są zdjęcia efektowe z wykorzystaniem miniaturowych modeli mapy Europy, fiordów norweskich, getta w Częstochowie, obozu koncentracyjnego Auschwitz oraz stepu w Kazachstanie, a także wielu figurek w różnej skali przygotowanych na potrzeby produkcji.

Serial „II Wojna Światowa w małych rękach” to międzynarodowa koprodukcja telewizji SWR i LOOKS Film&TV z Niemiec oraz licznych partnerów, którymi w Polsce oprócz Centrum Technologii Audiowizualnych są: TOTO Studio, EC1 Łódź-Miasto Kultury i Momakin.

Reżyserem serii jest Matthias Zirzow, który napisał scenariusz „II Wojny Światowej w małych rękach” wspólnie z Ramoną Bergmann i Maartenem van der Duin. Rolę producenta wykonawczego ze strony polskiej pełni Katarzyna Gromadzka z MOMAKIN. Budżet serialu liczącego osiem 25-minutowych odcinków wynosi 2 mln euro.

Światowa premiera planowana jest na listopad 2018 roku. Już teraz prawa do emisji serialu zostały zakupione przez kilkanaście europejskich stacji telewizyjnych.

fot. CeTA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *