„Zasada przyjemności” – polsko-czesko-ukraińska produkcja kryminalna dla Canal+

W Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do „Zasady przyjemności” – międzynarodowego serialu kryminalnego na podstawie scenariusza Macieja Maciejewskiego, autora dwóch sezonów „Gliny”, uznanego przez widzów i krytyków za najlepszy polski serial kryminalny wszech czasów. Reżyseruje Dariusz Jabłoński.

Plaża w Odessie, ciepłe letnie popołudnie. Uwagę plażowiczów zwraca dryfująca samotnie łódka, wewnątrz której dwóch przerażonych pływaków odkrywa nagie, okaleczone ciało młodej kobiety.

Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej napaści policja dokonuje makabrycznego odkrycia w bagażniku opuszczonego samochodu.

Czarną serię zdaje się potwierdzać kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru. Pozostawione przez morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija.

„Zasada przyjemności” to pierwsza w historii międzynarodowa koprodukcja serialowa krajów Europy Wschodniej. Pomysłodawcą i producentem wiodącym serialu jest Apple Film Production, a koproducentami czołowi nadawcy telewizyjni z Polski, Czech i Ukrainy. Zdjęcia do „Zasady przyjemności” będą realizowane w Warszawie, Odessie i Pradze. W rolach głównych wystąpi plejada polskich, czeskich i ukraińskich gwiazd: Małgorzata Buczkowska („Jestem twój”, „Krew z krwi”, „Głęboka woda”), wysoko ceniony za swój dorobek czeski aktor Karel Roden, znany z również z ról w hollywoodzkich produkcjach („Krucjata Bourne’a”, „Blade: Wieczny łowca II”), legenda ukraińskiego kina Sergiej Strelnikow („Ekaterina”), Stiepe Erceg – niemiecki aktor o chorwackich korzeniach, znany choćby z nominowanego do Oscara filmu „Baader Meinhof“ i „Edukatorów“, Robert Gonera („Belfer”, laureat Orła za najlepszą główną rolę męską w filmie „Dług”), Dawid Czupryński („Kamienie na szaniec“), Mirosław Baka („Reich”, „Krótki film o zabijaniu“), Magdalena Boczarska („Sztuka kochania“, „Różyczka“) i Mirosław Haniszewski („Jestem mordercą“, drugi sezon serialu „Belfer“).

Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się w październiku 2017 roku i będą realizowane do maja 2018 roku w Warszawie, Pradze i Odessie. Showrunnerem i reżyserem serialu jest Dariusz Jabłoński (m.in. „Wino truskawkowe”, „Gry wojenne”, „Fotoamator“), który będzie współpracował z autorami zdjęć z trzech krajów. W Polsce za zdjęcia odpowiada tegoroczny laureat Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych Paweł Dyllus („Jestem mordercą”‘ „Chce się żyć“). Nadzór scenograficzny sprawuje Wojciech Żogała (m.in. „Sztuka kochania”, „Bogowie”, „Edi”, „Mój rower”), a kostiumy przygotowała Dominika Gebel („Żyć, nie umierać”, „Konwój”), za charakteryzacje odpowiada Anna Nobel-Nobielska (m.in. „Niewinne“, „Papusza“, „11 minut“). Producentkami są Violetta Kamińska i Izabela Wójcik.

Pomysłodawcą i producentem wiodącym serialu jest Apple Film Production („Glina”, „Szpiedzy w Warszawie”, „Dzwony wojny”). „Zasada przyjemności” to pierwsza wspólna produkcja serialowa Polski, Ukrainy i Czech. Premiera światowa na antenie CANAL+.

3 uwagi do wpisu “„Zasada przyjemności” – polsko-czesko-ukraińska produkcja kryminalna dla Canal+

    1. Producent nie dostarczył takiej informacji. Być może są to stopklatki ze zrealizowanych materiałów…

Leave a Reply