Święty Mikołaj odwiedzi Gdańsk. Trwają zdjęcia do „Miłość jest wszystkim”

Twórca serialu „Bodo” Michał Kwieciński realizuje w Gdańsku świąteczną komedię romantyczną „Miłość jest wszystkim”. W obsadzie roi się od gwiazd, a film zapowiadany jest jako najdroższa polska komedia romantyczna w historii. O tym, że będzie spektakularnie, świadczy m.in. scena wpłynięcia Motławą do Gdańska Świętego Mikołaja. W jej realizacji wzięło udział sześciuset statystów.

Scenariusz filmu jest adaptacją holenderskiego formatu „Alles is Liefde”, który w swoim kraju przyciągnął do kin ponad milion widzów, plasując się w TOP 20 najchętniej oglądanych holenderskich filmów w historii. W „Miłość jest wszystkim” splotą się ze sobą historie pozornie obcych sobie osób, które zbliży przedświąteczna gorączka i przygotowania do Bożego Narodzenia. – To kilka prostych opowieści o świętach, spotkaniach z ludźmi, mijaniu się, przeżywaniu wspólnej radości i przede wszystkim przebaczeniu – zapowiadają producenci „Miłość jest wszystkim”.

W obsadzie filmu znaleźli się Mateusz Damięcki, Leszek Lichota, Julia Wyszyńska, Agnieszka Grochowska, Joanna Kulig, Aleksandra Adamska, Marcin Korcz, Eryk Lubos, Maciej Musiał, Joanna Balas, Jan Englert oraz Olaf Lubaszenko, który wcieli się w postać Świętego Mikołaja. Scenariusz filmu napisał Kuba Wecsile. Autorem zdjęć jest Michał Sobociński. Ekipa filmowa pracować będzie w Gdańsku do 5 grudnia. Następnie filmowcy przeniosą się do Warszawy. Zakończenie zdjęć zaplanowano na 31 stycznia 2018.

„Miłość jest wszystkim” to wspólna produkcja TVN i Akson Studio. Realizację filmu kwotą 500 tys. wsparł Urząd Miejski w Gdańsku. Obraz trafi do kin w całej Polsce w listopadzie 2018 roku.

Fot. Ola Grochowska/Akson Studio

 

Leave a Reply