Leszek Dawid opowie o polskich himalaistach

Wiosną 2018 roku ruszą zdjęcia do nowego filmu Leszka Dawida „Broad Peak” poświęconego polskim himalaistom.

Najnowszy projekt autora głośnego „Jesteś Bogiem” to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Rozpoczyna się i kończy na Broad Peak – jednej z najtrudniejszych gór świata, jednocześnie wspaniałym i tragicznym symbolu polskiego himalaizmu.

Tytułowy Broad Peak to ośmiotysięcznik zlokalizowany na granicy Chin i Pakistanu, dwunasta pod względem wysokości góra na świecie (8051 m n.p.m.). Polscy alpiniści zdobywali szczyt siedemnastokrotnie. Część z nich wyprawy przypłaciła życiem.

– „Broad Peak” to trzymająca w napięciu opowieść o pięknej i niszczycielskiej pasji oraz determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi oddzielającej życie i śmierć – piszą producenci filmu.

Autorem scenariusza „Broad Peak” jest Łukasz Ludkowski. Za zdjęcia, które mają ruszyć wiosną 2018, odpowiadał będzie Łukasz Gutt. Film pod szyldem East Studio wyprodukują Maciej Rzączyński, Krzysztof Rzączyński i Dawid Janicki. Planowany budżet produkcji to 9 mln pln. Obraz otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kwocie 2 mln złotych.

Fot. Svy123/CC BY 3.0

Leave a Reply