Ruszają zdjęcia do ekranizacji szpiegowskiej serii Vincenta V. Severskiego

Po roku od zakupu praw stacja Canal+ startuje ze zdjęciami do serialu „Nielegalni” opartego na cyklu szpiegowskich powieści Vincenta V. Severskiego. W roli głównej zobaczymy Grzegorza Damięckiego. Serial wyreżyseruje twórca „Jesteś Bogiem” Leszek Dawid.

Vincent V. Severski to pseudonim literacki emerytowanego pułkownika polskiego wywiadu Włodzimierza Sokołowskiego, który przez wiele lat pracował poza granicami kraju pod przybraną tożsamością.

Głównym bohaterem serii jest agent wywiadu Konrad Wolski, który powraca do Warszawy po zakończonej fiaskiem misji na Bliskim Wschodzie. Rusza on na poszukiwania tajemniczej skrzyni zakopanej przed laty przez radziecki wywiad w ruinach twierdzy brzeskiej. Ukryto w niej sensacyjne przedwojenne archiwa. Ich ładunek polityczny budzi zainteresowanie zarówno w Warszawie, jak i w Moskwie.

W rolę Konrada Wolskiego wcieli się Grzegorz Damięcki, który podbił serca widzów rolą Grzegorza Molendy w pierwszym sezonie „Belfra”. Na ekranie towarzyszyć mu będzie plejada gwiazd polskiego kina: Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Sylwia Juszczak („Krew z krwi” 2), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Adam Woronowicz („Sługi boże”), Tomasz Schuchardt („Cicha noc”). „

Za scenariusz „Nielegalnych” odpowiadają Dorota Jankojć-Poddębniak, Maciej Kubicki i Bartosz Staszczyszyn. Całość wyreżyseruje Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „Ki”), zaś autorem zdjęć będzie Piotr Sobociński Jr („Wołyń”), scenarzyści oraz producenci Anna Kępińska i Maciej Kubicki z Telemark („Bez tajemnic”, „Pakt”, „Uwikłani”).

Leave a Reply