Zwiastun filmu „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego

Po sukcesie filmu „Bogowie” reżyser Łukasz Palkowski został zasypany realizacyjnymi propozycjami. Spośród nich wybrał „Najlepszego” – biograficzną opowieść o pełną morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły. Oto pierwszy zwiastun obrazu.

„Najlepszy” – to prawdziwa historia Polaka, który zachwycił świat. Miał nie żyć, a został mistrzem świata. Ekranowa opowieść inspirowana jest życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

W postać głównego bohatera wciela się Jakub Gierszał, a na ekranie towarzyszą mu Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz, Artur Żmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kamińska i Szymon Piotr Warszawski.

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego.

„Najlepszy pojawi się w kinach 17 listopada”

Leave a Reply