Olszańska i Lubos w amerykańskim dramacie o II wojnie światowej

Michalina Olszańska i Eryk Lubos zagrają główne role w amerykańskim obrazie „My Name is Sara” w reżyserii Stevena Oritta. W tytułową postać wciela się młodziutka Zuzanna Surowy.

Scenariusz Davida Himmelsteina („Wioska przeklętych”) to osadzona w realiach II wojny światowej historia 13-letniej Żydówki Sary Guralnick, która po śmierci rodziców ukrywa się u ukraińskiej rodziny na wsi. Będąca świadkiem ich osobistych konfliktów dziewczynka poznaje rodzinny sekret, równie głęboki, jak skrywana przez nią żydowska tożsamość.

Pierwszy klaps „My name is Sara” padł na przełomie lipca i sierpnia. Na profilu Michaliny Olszańskiej pojawiło się zdjęcie z planu prezentujące aktorkę w towarzystwie Zuzanny Surowy:

W obsadzie filmu znaleźli się także Lech Dyblik, Radosław Kaim, Iwona Bielska, Bartosz Porczyk, Wiesław Komasa i Paweł Królikowski.

Zdjęcia realizowane będą w trzech transzach do marca 2018. Polskim koproducentem filmu jest Watchout Productions ( „Bogowie”, „Sztuka kochania”). W Polsce odbywać ma się także cała postprodukcja obrazu. Premierę filmu zaplanowano na jesień 2018.

Leave a Reply