Nowa zapowiedź 2. sezonu „Watahy”

Drugi sezon cieszącego się ogromną popularnością serialu HBO „Wataha”, z Leszkiem Lichotą i  Aleksandrą Popławską w rolach głównych, będzie miał premierę 15 października w HBO i HBO GO. Składająca się z sześciu odcinków druga odsłona serii ponownie przeniesie widzów w Bieszczady, które tym razem pokażą swoje mroczniejsze oblicze. – Na świecie dano równo. Tam gdzie zło, musi być zawsze troszeczkę dobrego – ale nie tutaj… tutaj są tylko diabły – mówi jeden z bohaterów „Watahy”.

Akcja rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach pierwszego sezonu. Pogranicze jest niespokojne, coraz więcej ludzi nielegalnie przekracza granice, a Straż Graniczna funkcjonuje pod ogromną presją. Po odkryciu makabrycznej zbrodni na granicy prokurator Dobosz (Aleksandra Popławska) otrzymuje zadanie poprowadzenia śledztwa i pełna obaw wraca w Bieszczady. Markowski (Andrzej Zieliński) twardą ręką trzyma watahę, zyskał zaufanie swoich podwładnych, ale sprawy sprzed lat nie dają mu  spokoju. Grzywa nie żyje. Rebrow (Leszek Lichota) ścigany przez wymiar sprawiedliwości ukrywa się w bieszczadzkiej głuszy. Zmaga się z dziką naturą, a kontakt utrzymuje tylko z dwojgiem przyjaciół – Łuczakiem (Jacek Lenartowicz) i Martą (Anita Jancia-Prokopowicz). Wszystko zmienia się, gdy w jego chacie pojawia się nielegalna imigrantka – Alsu (ukraińska aktorka Anna Donchenko).

W drugim sezonie Watahy ponownie występują także znani z pierwszej serii: Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik i Jacek Beler. W nowe role wcielą się Marek Kalita, Andrzej Konopka, Piotr Żurawski, Grzegorz Damięcki, Matylda Damięcka, Helena Norowicz, Weronika Humaj.

Reżyserami drugiego sezonu Watahy są Kasia Adamik („Boisko bezdomnych”, „Wataha I”) oraz Jan P. Matuszyński („Deep Love”, „Ostatnia Rodzina”). Scenariusz napisali Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka, Bartosz Janiszewski oraz Marta Szymanek. Autorem zdjęć jest ponownie Tomasz Augustynek. Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentami ze strony ATM GRUPA są Artur Kowalewski i Andrzej Muszyński.

Leave a Reply