Ruszyły zdjęcia do nowego filmu Janusza Kondratiuka

Padł pierwszy klaps na planie autobiograficznej komedii obyczajowej Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”, w której opowie on o swoich relacjach z bratem Andrzejem. W rolach głównych zobaczymy Olgierda Łukaszewicza, Roberta Więckiewicza i Aleksandrę Konieczną.

To słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest historia braci Kondratiuków – kultowych reżyserów. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie opiekę nad potrzebującym pomocy bratem.

Rolę samego siebie reżyser Janusz Kondratiuk powierzył Robertowi Więckiewiczowi. W starszego z filmowych braci wciela się Olgierd Łukaszewicz. Partneruje im Aleksandra Konieczna jako filmowa Iga Cembrzyńska. Aktorka na swoim facebookowym profilu zaprezentowała pierwsze zdjęcie z planu.

Producentem filmu „Jak pies z kotem” jest Akson Studio. Budżet filmu wynosi ok. 5 mln złotych. Polski Instytut Sztuki Filmowej dofinansował produkcję kwotą 1,5 mln.

Fot. Hubert Komerski

 

Leave a Reply