Trwają zdjęcia do 2. sezonu „Watahy”

Trwają intensywne prace na planie nowego sezonu serialu HBO „Wataha”. Na planie są już reżyserzy Kasia Adamik i Jan P. Matuszyński, a także aktorzy Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Dagmara Bąk i Matylda Damięcka. Autorem zdjęć do serialu jest ponownie Tomasz Augustynek.

Bieszczady to magia, czar i tajemnica. To dla mnie jeden z wielu powodów, dla którego warto się spotkać z „Watahą”. Przy pierwszym sezonie byłem tylko widzem, a teraz z przyjemnością wchodzę w świat pograniczników jako reżyser i widzę, ile jeszcze mamy do opowiedzenia – mówi Jan P. Matuszyński, jeden z reżyserów serialu, autor „Deep Love” i wielokrotnie nagradzanej „Ostatniej Rodziny”. Tutaj mierzenie się z przyrodą na każdym kroku – w śniegu, błocie, lesie czy w górach – nadaje rytm do stworzenia bardzo intrygującej i nieco mroczniejszej niż poprzednio historii. Myślę, że wszyscy będą zaskoczeni, w którą stronę poszliśmy. Każdego dnia na planie, stojąc często po kolana w śniegu, cieszę się jak dziecko. To piękna przygoda, której efekty wszyscy będą mogli podziwiać w serialu.

Zdjęcia „do Watahy” ruszyły 9 października i potrwają do przyszłego roku. Reżyserami drugiego sezonusą Kasia Adamik („Bez tajemnic”, „Wataha I”) oraz Jan P. Matuszyński („Deep Love”, „Ostatnia Rodzina”). Autorem zdjęć do serialu jest ponownie Tomasz Augustynek. Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentami ze strony ATM GRUPA są Artur Kowalewski i Andrzej Muszyński.

Drugi sezon serialu HBO „Wataha” składa się z sześciu odcinków. Jego premierę w HBO zaplanowano na 2017 rok.

Leave a Reply