Robert Więckiewicz w brytyjskim filmie o Katyniu

Jednego z najlepszych polskich aktorów zobaczymy u boku Alexa Pettyfera w dramacie „The Last Witness” opowiadającym o brytyjskim dziennikarzu odkrywającym dla zachodniego świata przerażającą prawdę o popełnionej przez Sowietów zbrodni katyńskiej.

Głównym bohaterem filmu będzie Stephen Underwood – młody brytyjski dziennikarz pracujący dla lokalnej gazety w Bristolu, który podczas badania sprawy samobójczej śmierci jednego z polskich żołnierzy przebywających w obozie dla uchodźców wpada na trop informacji o tym, co naprawdę wydarzyło się w Katyniu. W głównej roli zobaczymy Alexa Pettyfera znanego widzom z filmów „Alex Rider” czy „Jestem numerem cztery”. W obsadzie filmu znaleźli się także Michael Gambon („Harry Potter”), Henry Lloyd Hughes („Iluzja 2”) oraz Piotr Stramowski („Pitbull”).

Film reżyseruje Piotr Szkopiak według scenariusza napisanego wspólnie z Paulem Szambowskim. Obaj twórcy mają polskie korzenie, a Piotr Szkopiak stracił w Katyniu dziadka. To właśnie skłoniło ich do sięgnięcia po historię zbrodni popełnionej na 22 tysiącach polskich jeńców wojennych oraz okoliczności jej ujawnienia.

the-last-witness-movie

Pierwszy klaps na planie padł 7 listopada w Anglii. Producentem obrazu jest Carol Harding, koproducentami Krzysztof Sołek i Alex Pettyfer. Za międzynarodową sprzedaż „The Last Witness” odpowiada GFM Films.

Leave a Reply