Pierwszy zwiastun „Fatimy” od Platige Image

Platige Image zaprezentowało pierwszą zapowiedź pełnometrażowej animacji „Fatima” – międzynarodowej koprodukcji realizowanej na stulecie objawień fatimskich. Obraz wg scenariusza Philipa Lazebnika („Pocahontas”, „Mulan”, „Książę Egiptu”) reżyseruje Bartek Kik.

Objawienia w Fatimie rozpoczęły się 13 maja 1917 roku. Trójce małych pasterzy Franciszkowi i Hiacyncie Marto oraz Łucji dos Santos przez pięć kolejnych miesięcy ukazywać się miała Matka Boska, która za ich pośrednictwem prosiła ludzkość o nawrócenie i pokutę. Dzieci zostały także obdarzone trzema tajemnicami. Pierwsza z nich prezentowała wizję piekła, do którego trafiają dusze grzeszników. W drugiej tajemnicy fatimskiej Maryja zapowiedziała wybuch II wojny światowej. S pisana przez Łucję treść trzeciej tajemnicy przez wiele lat spoczywała w watykańskich archiwach. Ujawnił ją dopiero w 2000 roku papież Jan Paweł II. Wizja dotyczyła m.in. „białego kapłana”, który ginie od strzały z broni palnej.

Bohaterami przygotowywanego filmu będzie dwójka współczesnych nastolatków, rówieśników fatimskich pasterzy. To z ich perspektywy widzowie poznać mają treść tajemnic oraz splatającą się z nimi historię XX wieku. W „Fatimie” pojawią się także postaci papieży Jana Pawła II oraz Franciszka.

Film pojawi się w kinach w 2018 roku.

Leave a Reply